Hranice mezi moderní a tradiční kuchyní je poměrně tenká. Je obtížné je zařadit pouze do jedné kategorie. Obě jsou ceněny. Těžko se nenadchneme pravou klasickou chutí nebo také rafinovaností občas excentrických novinek. Nejlépe je najít zlatý střed – spojením „starého” s „novým”.
Tradiční kuchyně má velmi široké kořeny a k její evoluci přispěli zástupci různých zemí. Na příklad, za vznik první kuchařské knihy je zodpovědný Ital. Revoluci ve formě „haute cuisine”, která je do dnešního dne symbolem luxusu, uskutečnil Francouz. Španěl zase zahájil éru kuchyně molekulární. Jejich objevení zato dalo základ pro drobná potěšení úst, tzn. malý předkrm, který se podává často pod názvem „amuse-bouche”, fingerfoods nebo česky jako jednohubky.
Recepty připravované našimi šéfkuchaři jsou variacemi na téma klasických jídel tradiční kuchyně. Výsledkem spojení, která nejsou podle šablon, bude skutečně rafinovaná chuť, která nadchne vaše hosty!
Ať Vás naše recepty, které jsme zpřístupnili, inspirují k vyhledávání nových řešení! Poznejte historii kulinárních revolucionářů, kterým vděčíme za amuse-bouche, a sami objevujte nové chutě!
Průvodce zákaldními omáčkami
Těžko se tomu věří, ale omáčky se staly až v XIX. století plnoprávnými složkami jídel. Takovými, které nejenže pomáhají zakrýt případné kulinární chyby, ale napomáhají přímo vyzískat plnost chutě zbývajících složek. Právě Auguste Escoffi er vynesl dresink na piedestal, vybral pět základních omáček, které jsou v kuchyni základem. Každá z nich je také výchozím bodem k vytváření dalších omáček. Stačí malá modifi kace, aby se chuťové buňky radovaly z nové chutě. Zde jsme pro Vás připravili schéma základních omáček a jejich úprav.
Klasické menu v netradičním pojetí
Nová tvář tradičních receptů z evropské kuchyně. Objevte možnosti, jak osvěžit notorický známe pokrmy.